بلاگ

افزایش چشمگیر فروش صنایع دستی بوشهر

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در نوروز امسال ۹میلیارد و ۲۳۹میلیون و ۸۲۰ هزار ریال محصولات صنایع دستی در این استان به فروش رسید.

به گزارش کلینیک به نقل از ایرنا ارغوان مهدی زاده افزود: از مجموع فروش محصولات صنایع دستی در استان هشت میلیارد و ۲۲۹میلیون و ۸۲۰ هزار ریال مربوط به غرفه های صنایع دستی و یک میلیارد و ۱۰ میلیون ریال نیز مربوط به ۱۶ سیاه چادر عشایری است.

وی اضافه کرد: این میزان فروش محصولات صنایع دستی نسبت به سال گذشته که پنج میلیارد و ۳۲۰میلیون ریال بود افزایش چشمگیری داشته است.
مهدی زاده با اشاره به فعالیت پنج فروشگاه صنایع دستی و یک گالری مربوط به معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ادامه داد: در نوروز امسال یک میلیارد و ۷۴۰میلیون ریال در این فروشگاه ها محصولات صنایع دستی فروش و سفارش گرفته شده است.
وی یادآور شد: امسال برای معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی استان بوشهر با استفاده از همه ظرفیت های گردشگری استان ۴۵۱ غرفه به صورت تک غرفه و در برخی مناطق به صورت بازارچه برپا شد.
مهدی زاده اضافه کرد: تولیدات صنایع دستی استان بوشهر شهره جهانی دارد بگونه ای که در بازارهای جهانی ازجمله اروپا و کشورهای مختلف آسیایی نیز عرضه می ‌شود.
وی یادآورشد: حصیربافی، صنایع دستی دریایی، عبابافی، گلیم بافی با نمادهای مختلف، گبه بافی، معرق ساقه گندم، سفال، زیورآلات از تراش سنگ، چرم، میناکاری روی مس، سفال و خاتم کاری از جمله صنایع دستی شاخص استان بوشهر به شمار می رود.
مهدی زاده با اشاره به استقبال مسافران نوروزی از بافته های حصیری و صنایع دستی دریایی استان بوشهر گفت: در این بین گلیم و گبه استان بوشهر مشتری خاص خود را دارد و بافندگان عبای دشتی بوشهر نیز سفارش هایی از گردشگران کویتی داشتند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اضافه کرد: از آنجا که صنایع دستی بخشی از هویت فرهنگی است امسال برای نخستین بار سیاه چادرهای عشایر در استان برپا شد.
مهدی زاده همچنین در باره نام گذاری سال جدید گفت: به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی با نظارت و بازدیدهای مستمر از واحدهای فروش صنایع دستی، با افرادی که اقدام به فروش صنایع دستی وارداتی بویژه از کشور چین می کنند، برخورد می شود.
وی یادآور شد: هنرمندان استان بوشهر بافته های خلاقانه و کاربردی زیادی بتازگی تولید و بازارخوبی برای کارهایشان ایجاد کرده اند اما مشکل شان تامین مواد اولیه است که امید می رود با حل این مشکل هزینه تولید این صنعت گران نیز کاهش یابد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *