اخبار تکنولوژی

جشنواره ایده ها و استارت آپ های شیلاتی استان بوشهر

جشنواره-استان-بوشهر-شیلاتی-استارت-آپ-ایده-کسب-و-کار

اولین جشنواره ایده ها و استارت آپ های شیلاتی استان بوشهر با هدف شناسایی طرح ها و ایده های نوآورانه شیلاتی، تسهیل و توسعه کسب و کار خلاقانه و معرفی به سرمایه گذاران طی سه مرحله در روزهای ۱۷ دی، ۲۷ بهمن و ۲ اسفند ۱۳۹۷ در شهر بوشهر برگزار خواهد شد.

این جشنواره در دو بخش ایده های نوآورانه و طرح های استارت آپی برگزار خواهد شد.

ارسال ایده و طرح برای عموم آزاد است.

همچنین از دانش آموزان، دانشجویان، دبیران، استاتید، فعالان صنعت صید و آبزی‌پروری شیلاتی و کلیه اندیشمندان استان بوشهر درخواست می گردد با ارسال ایده و نظرات ارزشمندشان در این جشنواره شرکت فرمایند.

جهت ارسال ایده ها و طرح های نوآورانه، پس از عضویت در سایت جشنواره به لینک آدرس در بالای صفحه گزینهصفحه شخصی را انتخاب نموده، سپس گزینه ارسال و پیگیری مقاله را انتخاب می نمایند. فرم مورد نظر را از بخش راهنمای نگارش و ارسال مقاله دریافت نموده و از طریق گزینه ارسال چکیده مقاله جدید، ایده یا طرح خود را ارسال فرمائید.

ایده های اولیه پس از غربالگری مقدماتی در پیش رویداد اول که در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد، داوری می شود. ایده پردازان برگزیده مرحله اول با حمایت علمی شتابگران کسب و کار (منتورها)، طی یک دوره یک ماه به توسعه ایده اولیه خواهند پرداخت و در پیش رویداد دوم که در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد، داوری مرحله دوم ایده های توسعه یافته اجرا می شود.

طرح های استارت آپی شیلاتی نیز طی یک مرحله داوری و همزمان با غربالگری مرحله دوم ایده های توسعه یافته در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ بررسی خواهند شد.

نهایتا در تاریخ ۲ اسفند سال جاری ۳ طرح استارت آپی شیلاتی برگزیده استان بوشهر معرفی خواهند شد. به ایده های برتر هر مرحله و نهایتا طرح های استارت آپی برگزیده جوایز ارزشمندی اعطا خواهد شد.

محورهای جشنواره:

۱٫ کسب و کار، شیوه های تامین مالی، صادرات و بازاریابی دیجیتال

۲٫ ارزش افزوده، استفاده مجدد از آب، پسماند و ضایعات

۳٫ شیوه های نوین صید، پرورش و فراوری آبزیان

۴٫ انرژی های تجدید پذیر و فناوری های سبز

۵٫ مکانیزاسیون، اتوماسیون و هوشمندسازی

۶٫ مهندسی آبزیان

برگزاری نخستین نمایشگاه و جشنواره کشوری خرما در بوشهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر ، مدیر عامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان گفت: خرما مهمترین محصول کشاورزی استان بوشهر به عنوان قطب تولید خرمای کشور است. تلاش می کنیم با برگزاری این جشنواره این محصول مهم را معرفی کنیم.
مهرداد ابراهیمی افزود: سالانه بیش از ۱۵۰ هزار تن خرما در استان تولید می شود که فقط ۲۰ هزار تن آن به کشورهای دیگر صادر می شود و این در حالی است که می توان با معرفی بهینه این محصول و برنامه ریزی، ظرفیت صادرات را افزایش داد.
وی گفت: برگزاری جشنواره خرما ضمن آشنایی مردم با این ماده غذایی مقوی،سهم این محصول را در سبد خانوارها افزایش می دهد و با عرضه فناوری های نوین در صنعت تولید و بسته بندی کشاورزان با روش های نوین برای پرورش و فرآوری محصول خود آشنا می شوند.
جشنواره و نمایشگاه خرما از ۲۲ تا ۲۴ آبان در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی بوشهر برگزار می شود.

صنعت با فناوری های نوین زنده است / شرکت های دانش بنیان باید به بازار متصل شوند

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت گفت : صنعت با وجود دانش و فناوریهای نوین و شرکتهای دانش بنیان زنده است و ازطرفی شرکتهای دانش بنیان با اتصال به بازار و عرضه محصول قادر به ادامه فعالیت هستند.

 به گزارش شاتا محمد شریعتمداری در نشست با مدیران استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان که در بازدید از پارک فناوری پردیس به همراه معاون اول رییس جمهور برگزار شد افزود : تبدیل یک ایده به یک کار تجاری قابل عرضه در بازار کارسختی است و ازطرفی شرکتهای دانش بنیان بدون اتصال به بازار و عرضه محصول محکوم به فنا هستند و باید تمام تلاش خود را به کاربگیریم تا اینها را به هم متصل کنیم.

شریعتمداری اضافه کرد : اکسیر حیات بخش اقتصاد ایران توجه به علم و دانشی است که در همین پارکهای فناوری شکل می گیرد.
وزیر صنعت ،‌ معدن و تجارت تصریح کرد : دانشگاه و سایر دستگاه های اجرایی باید برای کمک به بخش دانش بنیان کارخود را به درستی انجام دهند.
وی تصریح کرد : با اینکه خدمات زیادی در مجموعه صنعت انجام شده ولی میزی برای فعالیت دانشگاهیان نداریم اما در ایدرو به عنوان سازمان توسعه ای پیشتاز زمینه اش فراهم شده بود و دراین زمینه مشارکت داشت .
شریعتمداری افزود : سعی داریم در فعالیتهای نوآورانه آن بخش از وظیفه دولتی که بر عهده وزارت صنعت ، معدن و تجارت است را به درستی انجام دهیم تا هر مانعی بر سر توسعه این فعالیتها هست برداریم .

وی گفت: زیست بومی که از آن صحبت می کیم چیز محیرالعقولی نیست و باید فضای کسب و کار برای حضور استارت آپ ها اصلاح شود و این نوع شرکتها فعال شوند.
شریعتمداری تاکید کرد : باید فضای کسب و کار را برای شرکتهای جدید التاسیس اصلاح کنیم تا این شرکتها نفس بکشند و کار بزرگ دولت همین است و وعده می دهم در دوره مسوولتیم همه تلاشم را به کار بگیرم تا اینکارمحقق شود.
وی با اشاره به ضرورت توجه به بخش سرمایه گذاری و ریسک پذیر افزود: در شرایط پر ریسک بخش خصوصی کنار می رود ولی صنایع کوچک ، حوزه الکترونیک ، معادن و صندوقها و نیز در حوزه کشاورزی اگر کنار هم تجمیع شوند فعالیت های بزرگی را در حوزه حمایت ازدانش بنیان ها شکل می دهند.
وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت یادآور شد : پیشنهادی ارائه شده برای تبدیل این حوزه ها به مجموعه واحد به طوری که در حوزه تخصصی خود کار کنند ولی در مجموع با سرمایه هایشان به طورهم افزا به بخش صنعت کمک کند واین یکی ازدغدغه های ماست.